ویدئو پروژکتور ویدیو کنفرانس دوربین مدار بسته برد هوشمند قطعات و لوازم
+982188924592
Email: info@solarism.ir
سولاریسم
ویدئو پروژکتور ویدیو کنفرانس دوربین مدار بسته برد هوشمند قطعات و لوازم
Tehran, Tehran Iran Google+
سولاریسم
محصولات کمک آموزشی
Tehran, Tehran
Iran
info@solarism.ir
00982188924592
سولاریسم
محصولات کمک آموزشی سولاریسم محصولات کمک آموزشی سولاریسم محصولات کمک آموزشی سولاریسم محصولات کمک آموزشی سولاریسم محصولات کمک آموزشی سولاریسم محصولات کمک آموزشی سولاریسم

ارتباطات بیسیم در سال های اخیر چهره شبکه های مخابراتی را دگرگون کرده است. تقریباً 30 سال از معرفی اولین تلفن همراه بیسیم می گذرد. در این مدت تقریبا کوتاه مخابرات بیسیم بسیار فراگیر شده است و می توان گفت جزئی از زندگی روزانه ما شده است. اما چه دلایلی باعث توسعه سریع ارتباطات بیسیم شده است؟ در مجموع می توان گفت: شبکه های بیسیم با سادگی و سرعت بیشتری پیاده سازی می شوند. کاربران با سهولت بیشتری از سرویس های شبکه های بیسیم استفاده می کنند. سرویس های شبکه های بیسیم در همه جا در دسترس است. حتی کاربران هنگام مسافرات و بین شهرها با سرویس ها دسترسی دارند. پیاده سازی شبکه های بیسیم ارزانتر است.

استفاده از شبکه ها و لینک های بیسیم مزایای زیادی می تواند داشته باشد. البته در برخی از کاربردها بعضی از این مزایا از اهمیت بیشتری برخوردارند و در برخی موارد چندان مهم نیستند. در مجموع می توان مزایای زیر را برای ارتباطات بیسیم ذکر کرد: افزایش بازده: در برخی از موارد کاربران با استفاده از سرویس های شبکه های بیسیم بازدهی بیشتر در کار خود خواهند داشت. به عنوان مثال در سیستم تلفنی بیسیم درون ساختمانی استفاده از فناوری بیسیم باعث می شود کاربران سریعتر و بهتر بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. دسترسی تقریبا همیشگی به شبکه: در صورتی که شبکه بیسیم به خوبی طراحی شده باشد، کاربران در اکثر مواقع می توانند به شبکه دسترسی پیدا کنند. در صورتی که در یک شبکه بیسیم در صورت جا به جایی دسترسی برای مدتی قطع است و در همه جا پورت شبکه وجود ندارد.

از فناوری بیسیم در کاربردهای مختلفی می توان استفاده کرد. امروزه مخابرات بیسیم به حدی وارد زندگی روزمره ما شده است که هر کس به نوعی از یکی از کاربردهای این فناوری بهره می گیرد. به عنوان مثال می توان کاربرهای زیر را برای فناوری های بیسیم نام برد: انتقال دیتا بین ساختمان ها: برای سازمان هایی که دارای چندین ساختمان هستند استفاده از لینکهای بیسیم برای انتقال دیتا یکی از بهترین راه حل هاست. استفاده از کابل های دیتا چندان توصیه نمی شود زیرا علاوه بر اینکه احتمال قطعی دارند، در معرض عواملی مانند رعد و برق نیز هستند. لینک های بیسم یکی از بهترین راه ها برای ایجاد یک ارتباط دیتای بین ساختمانی است. متصل کردن دفاتر به یکدیگر: سازمان هایی که دارای چندین دفتر در نواحی مختلف یک شهر و یا حتی در شهرهای نزدیک هستند می توانند با لینک های بیسم این دفاتر را به هم متصل کنند. در این صورت نیازی به پرداخت هزینه های ماهانه زیاد به شرکت مخابرات و یا ISP ها نخواهند بود. لینک های بیسیم تا چند ده کیلومتر برد دارند و پهنای باند مناسبی نیز می توانند ارائه کنند.

Designed by VOLGHAN, Allrights reserved to Solarism.Ir